4 December 2021

Episode: 88

Rezultati ot TV Shampionata Noemvri 2021 

Parva kategoriya 

Da znayat malkite momi“ - Naroden hor pri Predstavitelen detsko-yunosheski ansambal za narodni pesni i tantsi "Zdravche-venche" kam NCh "Vasil Levski - 1904" - gr. Velingrad 

Vtora kategoriya "Syuita ot narodni tantsi „Hora Kodrenilor" - Ansambal za narodni tantsi "Kodreniy" pri Dom na kulturata - gr. Kalarash, Moldova 

Treta kategoriya "Moma e moma rodila" - Rositsa Stefanova kam NCh "Probuzhdane 1902" - s. Gorsko Novo selo, obsht. Zlataritsa 

Pobeditel na m. noemvri: "Syuita ot narodni tantsi „Hora Kodrenilor" - Ansambal za narodni tantsi "Kodreniy" pri Dom na kulturata - gr. Kalarash, Moldova

Shampionat Dekemvri 2021 

Parva kategoriya 

1. „Teche mi voda studena“ - Mazhka folklorna grupa „Aydara“ kam NCh „Arseni Kostentsev 1980“ - s. Izgrev, obsht. Blagoevgrad 

2. „Stuyan mesechko dumashe“ - Folklorna grupa "Nastroenie" kam NCh "Nikola Yonkov Vaptsarov - 1873 g." - gr. Letnitsa 

3. “Greetings to Beloved” - Muzikalna grupa "Bamdad" - gr. Mashhad, Iran 

4. „Zalyubi Ivan Gergana“ - Naroden hor "Stanko Panayotov" kam NCh "Prosveta 1870" - gr. Svilengrad 

Vtora kategoriya 

1. „Sharena gayda“ - Tantsov sastav "Yablanska ogarlitsa" kam NCh "Nauka - 1901" - gr. Yablanitsa 

2. „Brâuleț de Bran, din Ardeal“ - Folkloren ansambal "Muguraşii Pietrei Craiului" kam Asotsiatsiya "Muguraşii Pietrei Craiului" - gr. Zarneshti, Rumaniya 

3. „Titsano horo“ - Tantsov klub "Nadezhda" kam Art tsentar Velingrad - gr. Velingrad 

4. „Pastri usukanitsi“ - Detski folkloren ansambal "Shareno gerdanche" kam Tsentar za mladezhki deynosti i initsiativi - gr. Targovishte 

Treta kategoriya 

1. "Rade le" - Ivana Kyuleva kam NCh "Vasil Levski - 1904" - gr. Velingrad 

2. “Mountain Folk long song" - Tian Liang – gr. Hoh hot, Vatreshna Mongoliya, Kitay 

3. “Encho na Yanka dumashe” - Ruska Dimova kam NCh "Dorostol - 1870" - gr. Silistra 

4. “Shinka na voda tornala” - Diyana Kamenova Gateva kam NUMTI "Dobrin Petkov" - gr. Plovdiv